20.12.2022
18:15

Бюджет України поповнили грантові два мільярди доларів від США: на що підуть кошти

У вівторок, 20 грудня, до державного бюджету України надійшли грантові кошти у розмірі два мільярди доларів з Цільового фонду Світового банку.

Про це повідомляє Міністерство фінансів.

Як пояслнил у відомстві, це вже другий транш з гранту розміром 4,5 млрд доларів. Зазначається, що кошти надані Штатами через Цільовий фонд Світового банку, у рамках проєкту "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в України".

Так, залучене фінансування спрямують на забезпечення пенсійних виплат та зарплат працівникам цивільного захисту, а також на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій.

"Така допомога є надзвичайно важливою, адже не тільки дозволяє зберегти можливість вчасно і в повному обсязі здійснювати пріоритетні соціальні платежі, а ще й не збільшує подальше боргове навантаження на держбюджет", - сказав міністр фінансів Сергій Марченко.

Нагадаємо, учасники переговорів у Конгресі США представили законопроєкт про фінансування уряду на суму 1,7 трлн доларів, що передбачає 44,9 млрд доларів додаткової надзвичайної допомоги Україні та союзникам по НАТО.

У центрі уваги