22.11.2022
08:15

У РФ стали частіше критикувати російських військових, Кремль намагається посилити контроль над інфопростором - ISW

Влада РФ намагається посилити контроль над інфопростором, у якому більшає критики російських військових.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Так, аналітики, згідно із зібраними даними, зазначають, що уряд РФ продовжує посилювати контроль над інфопростором.

Такі дії російської влади, на думку експертів, вказують на те, що російський уряд намагається взяти під контроль інформаційний простір, оскільки він все більше наповнюється критикою російських військових, яка лунає як зсередини країни, так і ззовні.

Експерти також повідомляють, що два дні обстрілів 20 та 21 листопада спричинили значні пошкодження на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС).

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило 21 листопада, що безпосередніх загроз для ядерної безпеки немає, і що цілісність усіх шести ядерних реакторів, а також сховищ відпрацьованого та свіжого ядерного палива залишається безкомпромісною, незважаючи на інтенсивні обстріли.

Росія та Україна звинуватили одна одну в цих обстрілах.

"Подальше ототожнення радіологічної та ядерної аварій і постійне обговорення загрози катастрофи на ЗАЕС, ймовірно, є частиною більш широкої російської інформаційної операції, спрямованої на підрив підтримки України з боку Заходу і представлення російського контролю над станцією як необхідного для уникнення ядерної катастрофи з метою подальшої консолідації операційного та адміністративного контролю над українськими ядерними активами і примушення елементів міжнародного співтовариства визнати російську анексію української території, принаймні, опосередковано", - зуважили в Інституті.

Нагадаємо, 20 листопада російсько-окупаційні війська вкотре обстрілювали територію Запорізької АЕС. Було зафіксовано щонайменше 12 влучань в об’єкти інфраструктури станції.

 

 

У центрі уваги