18.11.2022
16:32

В Україні заміновано 30% території, що за площею як дві Австрії - ДСНС

В Україні наразі заміновано 30% території. За масштабами це як дві держави Австрія.

Про це в ефірі національного телемарафону заявив голова Державної служби з надзвичайних ситуацій України Сергій Крук.

"Площа та об`єми замінування території України зросли в 10 разів у порівнянні з довоєнним періодом", - зазначив Крук.

За його словами, у Херсонській та Миколаївській областях активно триває очищення звільнених територій від вибухонебезпечних предметів. Розмінуванню підлягають понад 8 тис. кв. км. Із них близько 7 тис. кв. км - територія Херсонської області та до 1,5 тис. кв. км - Миколаївської.

"На деокупованих територіях вказаних областей у взаємодії з військово-цивільними адміністраціями працює значна кількість піротехнічних підрозділів ДСНС. Виконуються всі поставлені задачі, основні з яких - це запуск систем життєзабезпечення та надання допомоги громадянам. Функціонують пожежно-рятувальні підрозділи, на базі яких створюються гуманітарні хаби, звідки роздається допомога, що прибуває на Херсонщину", - підкреслив Крук.

На Херсонщину та Миколаївщину направлено значну кількість фахівців ДСНС із західних регіонів. Працюють інженерні та аварійно-рятувальні підрозділи, які обстежують автодороги, взаємодіють з енергетиками, розбирають й обстежують об`єкти, які запускаються у роботу.

"Маю надію, що найближчими днями на деокупованих територіях буде відновлено електроенергію та запрацюють системи життєзабезпечення. Декілька місяців знадобляться структурам, які там працюють, для відновлення повноцінного життя на території Херсонщини", - сказав Крук.

Нагадаємо, в Миколаївській області під час розмінування деокупованих територій на міні підірвався начальник відділу вибухотехнічної служби поліції. 

У центрі уваги