14.11.2022
15:51

Столтенберг: мета Путіна - залишити Україну холодною та темною цієї зими

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг застеріг від недооцінки військової могутності Росії і заявив, що мета президента Росії Володимира Путіна полягає в тому, щоб залишити Україну в холоді та темряві цієї зими.

Про це він заявив на спільній пресконференції з представниками уряду Нідерландів у Гаазі, передає Reuters.

"Ми не повинні помилятися, недооцінюючи Росію. Російські збройні сили зберігають значний потенціал, а також велику кількість військовослужбовців", - сказав Столтенберг.

За його словами, найближчі місяці будуть важкими.

"Мета Путіна - залишити Україну холодною та темною цієї зими", - сказав він.

Вторячи коментарям держсекретаря США Ентоні Блінкена, зробленим минулими вихідними, Столтенберг сказав, що Україна сама має вирішити, коли і як вона хоче вести переговори з Росією про припинення війни.

"Вони платять зараз найвищу ціну у вигляді втрачених життів та збитків для країни. Тому Україні вирішувати, які умови для них прийнятні", - зазначив генсек НАТО.

Столтенберг упевнений, що те, що відбувається за столом, докорінно пов'язане із ситуацією на полі бою".

"Отже, що ми повинні зробити, то це підтримати Україну і зміцнити їхні позиції, щоб на якомусь етапі були переговори, в яких Україна домінувала б як незалежна суверенна держава в Європі", - додав він.

Раніше радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що прийдешній зимовий період і "скиглення Росії" про переговори ніяк не впливають на програму деокупації України.

У центрі уваги