10.11.2022
11:10

РФ вже відправила воювати проти України понад пів тисячі сирійських бойовиків - ЗМІ

За останні кілька місяців Росія відправила воювати проти України понад 500 сирійських бойовиків для виконання небойових задач, зокрема, для охорони об’єктів у Луганську та Донецьку.

Про це із посиланням на власні джерела в регіональній розвідці пише британське видання Middle East Eye.

За даними джерел ЗМІ, досвідчені бійці були набрані з урядових сирійських підрозділів, яких росія раніше підтримувала та навчала для війни з опозиційними силами та терористичними угрупованнями у Сирії. Серед них є представники 25-ї дивізії сил спеціального призначення, яка відома як "Сили тигра", "П'ятий корпус" та "Ліва аль-Кудс". Ця дивізія складається здебільшого з палестинських сирійців.

Представник сирійського уряду зазначив, що рф завербувала їх на війну в Україну через своїх спецпризначенців та ПВК "Вагнер". За його словами, близько 1000 сирійських бійців прибули до росії для навчання, однак лише половина з них поїхала в Україну.

Водночас обізнані джерела повідомляють, що сирійських найманців не відправляють на передову через можливі проблеми з координацією та мовним бар'єром.

"Вони не зможуть нормально спілкуватися з іншими російськими полками на відкритому полі бою, і, наприклад, російська артилерія може вразити їх", – говорить джерело.

Зазначається, що сирійські бойовики служать під керівництвом військового підрядника "Щит" та дочірньої групи "Вагнера" "Оперативна група "Русич", за якою закріпилася репутація неонацистського угруповання.

Видання пише, що вже є повідомлення про втрати сирійців на сході України, хоч вони і не воюють на передовій. За даними Сирійської обсерваторії з прав людини в Лондоні, з вересня загинули дев'ять бійців з «Ліва аль-Кудс» та «Сил тигра». А в сирійському уряді кажуть, що кількість загиблих внаслідок українських бомбардувань становить щонайменше 50 осіб.

"Сирійці не беруть участі в реальних бойових діях, вони в основному виконують функції матеріально-технічного забезпечення поблизу лінії фронту. Однак є невелика кількість з них, які працюють у складі артилерії", – сказав сирійський посадовець.

Нагадаємо, для війни в Україні активно росіяни шукають охочих в Афганістані.

У центрі уваги