16.10.2022
13:50

Світовий банк: в Україні в десять разів зріс рівень бідності через війну

Зростання рівня бідності в Україні оцінюється в десятикратному розмірі, а удари по критичній інфраструктурі тільки ускладнюють економічну ситуацію.

Про це заявив регіональний директор Світового банку у Східній Європі Аруп Банерджі в інтерв’ю агентству Reuters.

Так, за його словами, двадцять п’ять відсотків населення житимуть у бідності до кінця року, порівняно з трохи більше ніж 2% до війни, а до кінця наступного року ця цифра може зрости до 55%. 

Банерджі додає, що зимовий період може стати особливо важким для українців. Зруйновані будинки та відсутня критична інфраструктура можуть спричинити ще одну хвилю внутрішньої міграції на зимовий період. 

Банерджі також зазначив, що Україна вже скоротила свої бюджетні плани до мінімуму, тепер кошти йдуть тільки  на фінансування зарплат і пенсій, військових витрат і обслуговування внутрішнього боргу.

"Якщо Україні не вдасться отримати достатню підтримку, їй доведеться або друкувати більше грошей, що явно вплине на рівень інфляції або ще більше скорочувати соціальні витрати", - сказав він. 

 Додамо, президент Володимир Зеленський цього тижня сказав міжнародним донорам, що Україні потрібно близько 55 млрд доларів США - 38 млрд доларів, щоб покрити дефіцит бюджету наступного року, і ще 17 млрд доларів США, щоб розпочати відновлення критичної інфраструктури, включаючи школи, житло та енергетичні об'єкти.

Нагадаємо, українська економіка за дев'ять місяців 2022 року скоротилася на третину. За підсумками трьох кварталів 2022 року падіння ВВП в Україні оцінюється на рівні 30%.

У центрі уваги