03.10.2022
11:48

Долучити Миколаїв до зернового коридору поки що неможливо, - Кім

Римма Ламазян

Долучити Миколаїв до зернового коридору поки що неможливо через постійні обстріли регіону російськими окупантами, зокрема міста Очакова.

Про це повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім в ефірі телеканалу Апостроф TV.

Голова ОВА пов'язує неможливість проходу суден для експорту українського продовольства з ризиком обстрілів зі сторони російської армії. 

"Ми працюємо над цим питанням, але наразі це неможливо. Працюють лише два коридори, які є в Одеській області. Ми дуже хочемо, щоб це запрацювало, залежить від безпекової ситуації в області. Наразі ніхто не може взяти відповідальність забезпечити прохід суден у море на експорт через географічні особливості нашого регіону", - заявив Кім. 

Роісяни вже неодноразово завдавали ударів по Очакову. Зокрема, сьогодні вранці, 3 жовтня, о 06:10 окупанти вкотре обстріляли акваторію Очакова. За диними місцевої влади постраждалих немає.

Крім цього, за словами Кіма, окупанти продовжують активно вести повітряну розвідку БпЛА. 

"Вони постійно є в повітрі. Намагаються моніторити та збирати інформацію. Щодо ворожих іранських "Шахідів" знаю, що п'ять із семи збили наші ЗСУ, але загроза залишається,", - додав голова ОВА.

Також Віталій Кім повідомив, що сьогодні в Миколаєві 30 день без обстрілів з початку повномасштабного вторгнення РФ.

"Відносно спокійно [минула доба]. Це, мабуть, 30-й день з початку війни, коли не обстрілювали обласний центр. Та й по всій лінії. У нас один поранений цивільний, було декілька прильотів, але вони не підтверджуються або були в чисте поле. Бо руйнувань за сьогодні немає і слава Богу", - додав Віталій Кім.

За даними поліції Миколаївської області, за минулу добу війська РФ обстріляли та пошкодили 18 житлових будинків Миколаївщини.

Всього станом на 3 жовтня з початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено частково або повністю 11 тисяч 940 цивільних об'єктів.

Нагадаємо, сьогодні 3 жовтня від ворожих обстрілів постраждали Миколаївський та Баштанський райони.

This publication was produced with the financial support of the European Union. Its contents are the sole responsibility of DW Akademie/ MediaFit Programme for Southern and Eastern Ukraine Програма Медіафіт для Південної та Східної України and do not necessarily reflect the views of the European Union..

У центрі уваги