29.09.2022
16:53

У звільненому Вовчанську українські поліцейські знайшли списки колаборантів

Правоохоронці оглянула приміщення у Вовчанську на Харківщині, яке окупанти використовували як "адміністрацію". Тут вдалось знайти списки колаборантів, зарплатні відомості та документи про вимагання "добровільних внесків.

Про це розповіли у Нацполіції:

"Під час окупації населеного пункту так звану адміністрацію обладнали у приміщенні місцевого ЦНАПу. Тут вели всі «господарські справи», про що свідчать вилучені речі та документація. Зокрема під час огляду приміщення слідчі та криміналісти Нацполіції виявили списки колаборантів, які перейшли на бік ворога і погодилися співпрацювати з окупантами. Окрім того, серед документів, які там знаходилися, є зарплатні відомості та інформація про надання соціальної допомоги в російських рублях".

Також встановлено, що окупаційна влада вимагала у фермерів так звані "добровільні внески" за можливість продовжувати сільськогосподарські роботи. Зокрема встановлено, що за посів одного гектара землі вони мали сплатити окупантам 20 доларів США, а за збір урожаю – ще 30 доларів США.
 

"Усю цю інформацію та виявлені документи детально проаналізують слідчі, які займаються розслідуванням воєнних злочинів на деокупованій території Харківщини", - кажуть поліцейські.

Нагадаємо, у Маріуполі відбулись збори загарбницької адміністрації. На них вирішили, що усі освітяни, медики та працівники інших бюджетних сфер зобовʼязані отримати російські паспорти уже з 1 жовтня.

У центрі уваги