04.09.2022
16:11

З одеських портів вийшов рекордний караван суден за весь час роботи зернового коридору

4 вересня, в неділю, з трьох українських портів вийшов караван з 13 суден з аграрною продукцією. Це найбільший караван з часів запровадження зернового коридору.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури.

"Сьогодні з портів "Одеса", "Чорноморськ" і "Південний" вирушило 13 суден - це найбільший караван суден з початку реалізації "зернової ініціативи", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, з порту "Південний" відправились 6 суден, "Чорноморськ" — 5, а з порту "Одеса" — 2.

Загалом на борту 13 суден 282,5 тис. тонн української агропродукції, яка прямує до 8 країн світу, зазначають у міністерстві.

Повідомляється, що загалом за час реалізації Ініціативи про безпечне транспортування агропродукції вже 86 суден вирушили з українських портів з пунктами призначення в 19 країнах світу. На їхньому борту 2 млн тонн агропродукції.

Перше судно за угодою, яку підписали Україна, Туреччина, Росія та ООН, вийшло з Одеси 1 серпня. Деякий час були сподівання включити до угоди Миколаївський порт, але через наближенність до зони акетивних боїв цього не сталося. 

На жаль, це менше місячних довоєнних показників, а Україні потрібно терміново вивозити  збіжжя як минулого, так і поточного маркетингового сезону. Внутрішні ціни на зерно та насіння олійних культур  залишаються на межі збитковості через різкий рост витрат агровиробників. 

У центрі уваги