29.08.2022
15:18

У разі евакуації населення в Миколаївській області можуть виникнути проблеми із забезпеченням транспортом - Кім

Альона Петрук

У разі, якщо у Миколаївській області буде оголошена обов’язкова евакуація місцевого населення, проблеми можуть виникнути лише із забезпеченням необхідної кількості транспорту.

Про це повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім в ефірі телемарафону, передає Центр журналістських розслідувань.

За словами Кіма, евакуація може бути оголошена, наприклад, в разі аварії на окупованій росіянами Запорізькій АЕС. 

“Найближча точка ЗАЕС до Миколаївської області - це 100 кілометрів. Багато що залежить від вітру та погодних умов, але ми пропрацювали шляхи евакуації, яка може бути через потенційну небезпеку. Розподіл щодо кількості препарату (“Калію йодиду”, - Ред.) проводили не ми. Він буде у нас в наявності в тій кількості, яку визначить МОЗ. Як я розумію, цей препарат для людей віком до 41 року. Я вважаю, що ми готові до цієї ситуації. Ми пропрацювали і прорахували це”, - зазначив голова ОВА.

Однак, за його словами, можуть виникнути проблеми з транспортом.

“Єдина проблема, яка в нас є, - це кількість транспорту, який потенційно може буде зарезервований для цього. Але це через мобілізацію транспорту для військових дій. Але я вважаю, що військові теж нам допоможуть. Ми допрацьовуємо необхідний додатковий транспорт, який маємо забезпечити”, - розповів Віталій Кім.

Також очільник Миколаївської ОВА зазначив, що проблем з евакуацією через опалення у регіоні не буде.

“Що стосується районів на лінії вогню, там не буде проблем, тому що там розгалужена мережа і є дуже багато альтернативного опалення. Ми не бачимо там великих проблем, що це може бути (евакуація - Ред.). Тим паче, що з тих районів вже була евакуйована значна кількість населення і це питання стосується невеликої кількості людей. Добровільна евакуація вже повністю проведена, залишається лише примусова. Це дуже тонке питання, тому що ми не хочемо порушувати ніяких прав і свобод, але ми будемо дивитися по ситуації і в разі необхідності ми евакуюємо людей примусово”, - уточнив він.

Нагадаємо, раніше Ірина Верещук повідомила про те, що обов’язкову евакуацію, окрім Донеччини, планують оголосити на частині територій Миколаївської, Харківської та Запорізької областей.

 

У центрі уваги