08.08.2022
17:37

Сприяв окупації Криму: ексміністру оборони оголосили підозру в держзраді за підтримку Харківських угод

Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді колишньому міністру оборони України Михайлу Єжелю, який погодивши підписання Харківських угод сприяв Російській Федерації в окупації АР Крим.

Про це повідомили в пресслужбі Державного бюро розслідувань.

В ДБР зазначили, що адмірал, який свого часу був Головнокомандувачем Військово-Морських Сил України й розумів всі ризики продовження перебування російського флоту на території України, погодив весь пакет документів, необхідних для імплементації Угоди між Україною та РФ з питань перебування чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 21 квітня 2010 року, так званих Харківських угод.

Проєкти цих документів міністр оборони України погодив навіть не відвідавши засідання Кабінету Міністрів України 21 квітня 2010 року, на якому вони обговорювались, а також без проведення обов’язкової правової експертизи щодо відповідності проєкту Угоди Конституції та законам України.

Через це були створені умови для продовження перебування чорноморського флоту РФ на території України на 25 років, що сприяло нарощуванню військової техніки та особового складу збройних сил Російської Федерації, модернізації та заміні корабельного складу, літальних апаратів, основних озброєнь Чорноморського флоту, які перебували на території України та надалі були використані під час анексії АР Крим та міста Севастополя у 2014 році, замість їх зменшення та виведення з території України, відповідно до умов базових Угод.

Колишній міністр підозрюється у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб.

Як відомо, 21 квітня 2010 року у Харкові Віктор Янукович підписав від імені України угоду між Україною та Російською Федерацією. Цим документом на 25 років продовжили строк перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі. Зробив він це під приводом отримання знижки на природний газ.

У 2021 році про підозру за вчинення державної зради вже повідомлено Віктору Януковичу та Миколі Азарову, які оголошені в розшук.

Також за погодження "Харківських угод" на користь Росії правоохоронці повідомили про підозру в державній зраді ексміністру закордонних справ Костянтину Грищенку та колишньому очільнику Мін'юсту Олександру Лавриновичу.

У центрі уваги