12.01.2023
16:10

Миколаївську суддю обрали до складу Вищої ради правосуддя попри зв’язки з РФ та питання до декларацій

З’їзд суддів обрав до складу Вищої ради правосуддя суддю Миколаївського апеляційного суду попри зауваження до її декларації та зв’язки з країною-агресором.

Сьогодні, 12 січня, делегати ХІХ позачергового з’їзду суддів України обрали до складу Вищої ради правосуддя суддю Миколаївського апеляційного суду Тетяну Бондаренко.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Миколаївського апеляційного суду.

Нагадаємо, згідно із судовою реформою, Вища рада правосуддя (ВРП) має вкрай важливі для впливу на суддівський корпус функції, зокрема, право на переведення, покарання, відсторонення та звільнення суддів. Але після прийняття рік тому парламентом закону про Етичну Раду із наданням міжнародним експертам у її складі вирішального голосу, зі складу ВРП вийшло 17 із 22 членів. Це паралізувало роботу цього органу.

Станом на сьогодні у складі ВРП є семеро членів. За Конституцією, Вища рада правосуддя має право приймати рішення щонайменше 15 голосами.

Саме вісім недостатніх до цього складу членів обрав з’їзд суддів. На жаль, майже до всіх обранців суддівського корпусу є запитання в громадськості.

Зокрема, Центр протидії корупції вказує, що Тетяна Бондаренко має системні проблеми з декларуванням та зв'язки з РФ.

Суддя занижувала вартість двох своїх Лексусів та приховувала факти адмінпорушень під час керування авто. Суддя Бондаренко ухвалювала рішення, не перебуваючи на робочому місці. Окрім того, брат судді – громадянин РФ, а сестра періодично здійснює туди поїздки, - вказується у повідомленні Центру.

Найбільше питань у громадськості серед інших кандидатів виникло до судді Верховного суду Сергія Бурлакова, який сьогодні також був обраний до ВРП. Як вказує Фундація DEJURE, Сергій Бурлаков неодноразово відвідував територію РФ після анексії Криму та окупації Росією частини українських територій, тісно пов'язаний із родиною відомого харківського бізнесмена і регіонала Олександра Фельдмана, має неспівпадіння в майнових деклараціях.

- За ці два дні судді майже виключно обрали найгірших серед 16 кандидатів запропонованих Етичною радою. І продемонстрували свою неготовність до реальних агентів змін у судовій системі, - підсумовують в Фундації DEJURE.

В організації нагадують, що від завтра ВРП повноцінно відновлює свою роботу. Тож оцінювати новий склад можна буде за їхніми рішеннями, найближчі з них — обрання голови ВРП та заступника.

Нагадаємо, у жовтні суддю з російським паспортом і квартирою в Москві відрахували зі штату Верховного Суду.

У центрі уваги