25.12.2022
11:15

Для утримання Херсонського плацдарму Росія зосередила найкращі сили: хто стоїть за штурмом Миколаївщини та Херсонщини

Російське командування намагалось перехопити стратегічну ініціативу в ЗСУ та використати Херсонщину як плацдарм для подальших наступальних операцій. Однак, плани противника зазнали поразки.

Про це повідомляє Цензор, передає Центр журналістських розслідувань.

Остання успішна атака росіян відбулася в серпні у селі Благодатне Миколаївської області. Атаку доручили штурмовому загону зі складу 108-го десантно-штурмового полку 7-ї десантно-штурмової дивізії. Керував штурмом полковник Віталій Сукуєв на позивний «Легіон».

Після відступу з Херсону, що обернувся поразкою для російської армії, командування переформатовує повітряно-десантні війська та знову повертає їх у зону бойових дій. В руки українських військових потрапив розроблений план атаки ворога.

Як наслідок, 108-му полку таки вдалося захопити село Благодатне, однак росіяни понесли великі втрати. При цьому далі населеного пункту 7-ма десантно-штурмова дивізія так і не змогла просунутися.

В боях за захоплене селище загинув і полковник Сукуєв, який керував штурмом. Згодом російські десантники змушені були відступати під успішними ударами ЗСУ.

Раніше Центр журналістських розслідувань розповідав про російських десантників цього полку. На початку повномасштабного вторгнення вони намагалися штурмувати Миколаїв та населені пункти Херсонської області. Детальніше про спроби захопити Миколаїв та про керівників 108-го полку - у статті "Серійні загарбники".

У центрі уваги