22.12.2022
16:15

Утік до Росії: СБУ оголосила в розшук екснардепа з "Партії Рігіонів" Святаша

Правоохоронні органи оголосили в розшук колишнього народного депутата від "Партії Регіонів" Дмитра Святаша, який закликав українців підтримувати повномасштабне вторгнення Росії.

Про це повідомляє Служба базпеки України.

За даними СБУ, Святош є представником Харківського осередку "Партії Регіонів" й саме від цієї політсили він 5 разів обирався до українського парламенту.

"Після початку повномасштабного вторгнення він виступав на підтримку країни-агресора та виправдовував захоплення частини східних і південних районів України", - йдетьсяв повідомленні.

Як встановили в СБУ, ще в серпні зрадник оприлюднив у соціальній сторінці пропагандистський пост у якому закликав мешканців тимчасово окупованих територій Херсонської, Запорізької та Харківської областей підтримати загарбників та оформлювати російські паспорти.

Зрадник гарантував цивільним нібито лояльне відношення з боку російських окупантів, а також обіцяв "списання" кредитних зобов'язань.

"Крім цього, він переконував про нібито регулярне надходження "гумдопомоги" з Росії до захоплених районів України та "відновлення" зруйнованої інфраструктури", - додає СБУ.

Аби уникнути правосуддя за свої злочини, зловмисник втік до Росії. Наразі зрадника оголошено у розшук. Досудове розслідування продовжується.

"Нагадаємо, раніше зловмиснику повідомили про підозру за фактом незаконного відчуження понад 200 об’єктів нерухомості та корпоративних прав трьох українських компаній", - відзначає СБУ.

У серпні поточного року було заарештовано активи зрадника на суму 600 млн гривень та передано до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Нагадаємо, колишнього депутата Миколаївської міської ради Владислава Єнтіна підозрюють у привласненні волонтерської допомоги майже на мільйон гривень.

У центрі уваги