20.12.2022
17:10

Росія незаконно займає місце члена Радбезу ООН, Україна готується це довести - Кулеба

Україна готується до офіційних кроків, аби довести незаконне перебування Росії в Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй.

Про це під час брифінгу 20 грудня заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Росія багато років отруює ООН, це ні для кого не секрет. Так само, як вона отруює всі міжнародні організації, в яких перебуває. Росія займає місце постійного члена Радбезу ООН без належних юридичних підстав внаслідок відверто шахрайської схеми, яка відбулася 31 рік тому. Україна зараз готується до офіційних кроків, які доведуть незаконне перебування Росії в Радбезі ООН і запустять політичний процес, який має призвети до позбавлення її цього місця", - сказав Кулеба.

Міністр також звинуватив ООН у бездіяльності щодо направлення місії для вивчення ударів РФ за допомогою іранських безпілотників по цивільній інфраструктурі України.

"Ще коли Росія тільки почала використовувати іранські мопеди для терористичних нальотів на українські міста та цивільну інфраструктуру, Україна та партнери звернулися до ООН з закликом направити місію експертів для вивчення застосування Росією іранських дронів. Це не просто місія. Справа в тому, що постачання Росії безпілотників іранського виробництва порушує резолюцію Радбезу ООН 2015 року, що закріплює ядерну угоду з Іраном", - зазначив Кулеба.

Очільник МЗС наголосив, що ще 14 жовтня Україна офіційно звернулась до Секретаріату ООН з приводу направлення місії. За його словами, Секретаріат ООН запропонував дві альтернативні дати в листопаді, одну з яких вже було узгоджено. Але згодом Секретаріат ООН проінформував про неможливість відвідування України в ці терміни. 

"Генеральний секретар та загалом ООН досі не зробили жодних кроків для направлення місії в Україну… Я розумію, що в Нью-Йорку не так холодно, постійно присутнє світло, опалення, але нагадаю, що те, що робить Секретаріат ООН зараз - це неприпустиме затягування і потурання безкарності Ірану та Росії за їхні дії. Адже йдеться про порушення резолюції Радбезу та загрозу міжнародному миру та безпеці. ООН має пояснити причини затримки та бездіяльності", - сказав Кулеба.

Кулеба також привітав ухвалення Євросоюзом нового пакета санкцій, але заявив, що тиск на Росію треба посилювати ще більше. 

Нагадаємо, 16 грудня Євросоюз офіційно схвалив дев'ятий пакет санкцій проти Росії.

У центрі уваги