20.12.2022
12:05

Конгрес США має намір виділити майже 45 млрд доларів термінової допомоги державам НАТО та Україні - ЗМІ

У понеділок, 19 грудня, учасники переговорів у Конгресі США представили законопроєкт про фінансування уряду на суму 1,7 трлн доларів, що передбачає 44,9 млрд доларів додаткової надзвичайної допомоги Україні та союзникам по НАТО.

Про це повідомляє Reuters.

Так, за даними ЗМІ, загальний обсяг фінансування, запропонований у законопроєкті, перевищує приблизно 1,5 трлн доларів, виділених у попередньому році.

Лідери Сенату та Палати представників США націлені на ухвалення законопроєкту та відправку його президенту Джо Байдену до кінця тижня, щоб не допустити перебоїв у роботі уряду. 

Протягом кількох місяців демократи та республіканці сперечалися про те, скільки грошей має бути витрачено на військові та невійськові програми.

"До законопроєкту включено 44,9 млрд доларів США у вигляді додаткової надзвичайної допомоги Україні та союзникам по НАТО. Ці кошти будуть виділені на додаток до рекордних 858 млрд доларів оборонних витрат на цей рік", - пишуть ЗМІ.

Зазначається, що невдача з ухваленням законопроєкту може призвести до часткового призупинення роботи уряду США в суботу напередодні Різдва, і, можливо, до багатомісячного протистояння після того, як республіканці візьмуть під контроль Палату представників 3 січня.

Переговорники у Конгресі працювали протягом вихідних, щоб додати останні поправки у законопроєкт, який ще може бути змінений Палатою представників або Сенатом.

Нагадаємо, 15 грудня Верхня палата Конгресу США ухвалила законопроєкт про оборонний бюджет країни на наступний 2023 рік. Він передбачає, в тому числі посилення заходів зі стримування Росії в Європі, а також підтримку союзників по НАТО та України.

У центрі уваги