10.12.2022
17:05

В Оленівці у полоні окупантів перебувають 150 громадян України - Омбудсмен

На території колонії в окупованому селищі Оленівка під Донецьком у полоні російсьских військ та їхніх бойовиків на даний момент перебувають 150 громадян України.

Про це в інтрев'ю "Радіо Свобода" заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Нас вкотре туди не допускають. Судячи з усього, ми отримаємо доступ до Оленівки тільки після того, як наші ЗСУ звільнять Оленівку. За нашою інформацією, на даний час там залишилося 150 громадян України. Це не тільки військові", - повідомив Лубінець.

Відповідаючи на питання щодо можливості обміну представників УПЦ (МП) на утримуваних у РФ українців, він зазначив, що не хотів би загострювати питання саме на представниках церкви.

“Можу сказати, що будь-який громадянин РФ, який цікавить російську владу, ми готові розглядати будь-які варіанти повернення їх на територію Росії задля повернення наших героїв. Ми можемо міняти тільки військовополонених. Цивільних ми можемо тільки відпускати в рамках, можливо, якихось взаємних зобов’язань. Чи, наприклад, після засудження відправляти їх на територію Російської Федерації для відбування покарання. Для нас дуже важливо, по-перше, знайти юридичні підстави. І вони у нас є. При чому різні варіанти. І друге: так, ми готові це робити", - зауважив Омбудсмен.

Нагадаємо, 29 липня пролунав вибух на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників. За даними Офісу генпрокурора України, ​поранення дістали 130 людей.

У центрі уваги