10.12.2022
15:15

Озброєне вторгнення і порушення прав людини: Австралія ввела санкції проти РФ та Ірану

Уряд Австралії у відповідь на порушення прав людини з боку Ірану та Росії і вторгнення в Україну запровадив санкції за "Актом Магнітського" проти 13 фізичних та двох юридичних осіб із РФ та Ірану.

Про це повідомляє пресслужба міністра закордонних справ Австралії Пенні Вонг.

Зокрема, санкції запроваджено проти іранської поліції моралі, проурядової напіввійськової організації “Басідж” і шести осіб, причетних до жорстокого придушення протестів, які спалахнули в Ірані в середини вересня після смерті Махси Аміні.

Обмеження також запроваджені проти семи російських громадян, причетних до замаху на вбивство колишнього російського опозиційного лідера Олексія Навального.

Крім того, Австралія приєднується до партнерів і оголошує про подальші цільові санкції проти трьох іранських фізичних осіб та однієї компанії, причетних до постачання безпілотників росії для використання проти України.

"Росія використовує безпілотники іранського виробництва для нанесення ударів по цивільному населенню та об’єктах критичної інфраструктури з наміром позбавити український народ електроенергії, тепла та води в умовах зими. Уряд Австралії закликає країни вплинути на Росію, щоб припинити її незаконну, аморальну війну. Австралія підтримує народ України та народ Ірану і ми використаємо всі наявні у нас стратегії для захисту прав людини – від діалогу та дипломатії до санкцій – відповідно до наших цінностей та інтересів», - зазначили в МЗС Австралії.

Нагадаємо, до дев’ятого пакету санкцій проти Росії Європейська комісія запропонує внести заборону на нові інвестиції в російський гірничодобувний сектор, а також накласти експортний контроль на товари подвійного призначення на суму 2,3 мільярда євро.

У центрі уваги