04.12.2022
09:05

РФ планує посилити кібератаки на Україну та її союзників узимку - Microsoft

Протягом поточної зими Росія активізує свою кібернетичну діяльність, намагаючись вплинути на країни, які надають підтримку Україні.

Про з посиланням на дані компанії Microsoft пише видання Bloomberg.

"Москва посилить свої кібернетичні зусилля, чинячи тиск на джерела як внутрішньої, так і зовнішньої військової та політичної підтримки України”, - йдеться у матеріалі.

Так, керівник центру аналізу цифрових загроз Microsoft Клінт Вотс закликав користувачів готуватися до посилення російської шкідливої кібернетичної діяльності взимку.

За його словами, разом із ракетними ударами по цивільних об’єктах в Україні, Росія також чинила кібернетичні напади на українські та іноземні ланцюжки постачання й проводила “кібернетичні операції впливу”. Мета цих дій - “підірвати політичну підтримку України у ЄС, США та НАТО й розхитати впевненість та рішучість жителів України”.

Утім, на переконання Microsoft, зусилля РФ із заохочення громадського неспокою через високі ціни на енергоресурси та інфляцію в Європі досі мали обмежений вплив, однак вони “вказують на тактику, яка може застосовуватися активніше взимку”.

Вотс наголосив, що росіяни намагаються посилити деякі наративи онлайн за допомогою пов’язаних із державою ЗМІ та сторінок у соціальних мережах, в тому числі розхитуючи довіру до демократичних інститутів та виборних посадовців.

Нагадаємо, Росія почала здійснювати масштабні кібератаки на Україну за пів року до повномасштабного військового вторгнення 24 лютого.

У центрі уваги