01.12.2022
13:15

Голосував за приєднання окупованих територій України: заступнику голови Держдуми РФ повідомлено про підозру

Українські правоохоронці повідомили про підозру заступнику голови Державної думи РФ Олександру Бабакову, який голосував за приєднання до РФ тимчасово окупованих територій України.

Про це повідомляє Держвне бюро розслідувань.

"Працівники ДБР повідомили про підозру заступнику голови Державної думи Російської Федерації Олександру Бабакову, який проголосував за низку федеральних законів щодо включення Запорізької області та Херсонської області, разом зі Снігурівським та Олександрівським районами Миколаївської області, до складу Російської Федерації як новоутворених суб’єктів федеративної республіки", - йдеться в повідомленні.

У ДБР наголосили, що депутат і раніше підтримував у голосуваннях усі злочинні рішення, пов'язані з воєнними діями проти України та порушенням територіальної цілісності нашої держави.

"Результатом умисних дій російського депутата є численні людські жертви серед українських військовослужбовців та мирного населення, пошкодження та знищення об'єктів цивільної, критичної та військової інфраструктури в Україні", - зазначили в Держбюро.

Під час досудового розслідування, розпочатого за ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України), Бабакову повідомлено про підозру.

"Також ДБР вивчає матеріали щодо повідомлення про підозру іншим депутатам РФ, які ухвалюють рішення країни-агресора проти України, крім того, слідчі Бюро вивчають питання можливої причетності заступника голови Держдуми до діяльності групи компаній VS Energy, яка володіє об'єктами критичної інфраструктури на території України", - зауважили у відомстві.

У телеграм-каналі Служби безпеки України повідомляється, що підозру Бабакову оголошено за матеріалами спецслужби.

Крім того, за даними СБУ, Бабаков разом із іншими особами є кінцевим бенефіціаром однієї з енергетичних компаній, що працюють в Україні.

"В її управлінні перебувають об’єкти енергетичної інфраструктури в Житомирській, Херсонській, Кіровоградській, Чернівецькій, Рівненській областях та Києві. І нещодавно Служба безпеки провела обшуки у згаданій компанії для упередження загроз енергетиці, оскільки саме ця галузь останнім часом стала пріоритетною мішенню для російських ракетних ударів", - йдеться у повідомленні спецслужби.

У СБУ нагадують, що раніше слідчі Служби повідомили цьому посадовцю РФ про підозру за іншим епізодом його антиукраїнської діяльності, зокрема у зв'язку зі схваленням 22 лютого 2022 року Держдумою рішення про використання збройних сил РФ на території Луганської та Донецької областей України.

Нагадаємо, депутат Держдуми Росії генерал-лейтенант Андрій Гурулєв визнав, що їхня армія використовує установки С-300 для ударів по українських містах. При цьому російська пропаганда виставляла руйнування та жертви внаслідок таких атак за невдалу роботу української протиповітряної оборони.

 

У центрі уваги