30.11.2022
09:05

Очолив "управління освіти" в адміністрації окупантів: на Херсонщині судитимуть колишнього директора ліцею

У Херсонській області піде під суд колишній директор ліцею через співпрацю з російськими загарбниками.

Про це повідомляє Офіс генпрокуратура.

"За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України за фактом колабораційної діяльності (ч. 3, 5 ст. 111-1 КК України)", - йдеться в повідомленні.

За даними слідства, наприкінці червня 2022 року директор одного з ліцеїв Новокаховської міської ради почав співпрацювати з окупантами. Він добровільно очолив псевдоорган – "управління освіти військово-цивільної адміністрації Каховського району".

На нього покладались обов’язки щодо впровадження стандартів освіти держави-агресора у навчальних закладах м. Нова Каховка, а також забезпечення освітнього процесу із загальним застосуванням російської мови.

Також обвинувачений здійснював перевірки навчальних закладів і проводив інвентаризацію їх майна, призначав на посади керівників закладів освіти, які погодились підпорядковуватись окупаційній адміністрації, а тим хто відмовлявся погрожував відправити "на підвал".

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань завершило спеціальне досудове розслідування стосовно 9 кримських суддів та 2 правоохоронців, які у 2014 році перейшли на бік ворога. Їх судитимуть за держзраду.

 

У центрі уваги