20.11.2022
11:20

На відміну від інших, відступ військ РФ з-під Херсона був набагато організованішим - розвідка Британії

Відступ російських сил з правобережжя Херсонщини був набагато організованішим, на відміну від інших випадків масштабного відступу, що, можливо, є заслугою кращого командування.

Про це заявили у Міноборони Великої Британії.

"Нещодавній відступ РФ із західної частини Херсонщини здійснювався досить впорядковано, порівняно з попередніми масштабними відступами росіян протягом війни. Лік техніки, втраченої під час відступу, йде на десятки, а не сотні, і чимало залишеного російські військові пошкодили, щоб техніка не дісталася українським військовим", - йдеться в повідомленні.

Британські розвідники зазначають, що це відносний успіх, що може бути частково пов’язано з більш ефективним, єдиним оперативним командуванням під керівництвом генерала Суровікіна.

Водночас, за даними розвідки, у російських силах залишаються проблеми з адекватним керівництвом на нижчій і середній ланці і продовжується практика приховування реального стану справ. Як приклад британці назвали інцидент, що стався з російськими військовими Східного округу. Дві роти після загибелі їх командира втекли з поля бою. Інші російські офіцери, ймовірно, збрехали про це, намагаючись приховати інцидент.

Нагадаємо, російські загарбники, залишаючи Херсон, намагалися не лише зруйнувати всю інфраструктуру міста, але й випустили на волю 400 в’язнів. Ув’язнені відбували покарання в Херсонському СІЗО за скоєні злочини.

 

У центрі уваги