19.11.2022
08:04

В США не підштовхуватимуть Україну до переговорів та збільшать обсяг допомоги

В багатьох іноземних ЗМІ часто з’являється інформація про те, що США непублічно закликають Україну знову сісти за стіл переговорів з Росією. Ситуацію офіційно прокоментували у Білому домі.

Про це під час брифінгу заявив представник адміністрації Байдена Джон Кірбі, передає Центр журналістських розслідувань.

За словами координатора Ради нацбезпеки Білого дому, лише Володимир Зеленський може приймати рішення про можливість відновлення переговорів з Російською Федерацією.

Хоча, в США й не заперечують, що контакти між Москвою та Вашингтоном відбуваються на різних рівнях відомств. Так, глава ЦРУ США проводив зустріч з керівником зовнішньої розвідки Росії. Однак, темою розмов між чиновниками не було завершення війни в Україні.

В США дотримуються думки, що війну можна вважати завершеною, якщо Росія виведе усі свої війська з українських територій. Ще одним  варіантом є дипломатичне врегулювання військового конфлікту.

«Ми також говорили, що Зеленський сам визначає, чи готовий він до переговорів, коли і як ці переговори виглядатимуть. Ніхто в США не штовхає, не схиляє і не підбиває його до переговорів», - наголосив Кірбі.

Окрім цього Білий дім обіцяє найближчим майбутнім збільшити розмір допомоги для України.

Нагадаємо, Кремль визнав, що ударами по інфраструктурі намагається схилити Україну до переговорів. Українці в багатьох районах не мають електрики й опалення нібито через дії Києва.

У центрі уваги