14.11.2022
15:12

Донеччина: окупанти скинули на прикордонників заборонені аерозольні гранати

У Донецькій області російсько-окупаційні війська за допомогою дрона скинули на один з опорних пунктів Державної прикордонної служби України кілька аерозольних гранат К-51. Один снаряд не розірвався.

Про це повідомляє пресслужба ДПСУ.

"Після вибухів заборонених боєприпасів із сильною подразнювальною дією прикордонники протягом деякого часу утримували визначені позиції в засобах хімічного захисту", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що застосування боєприпасів, подразнювальна дія яких не дає військовослужбовцям ефективно чинити опір чи вести вогонь, вкотре демонструє недотримання Російською Федерацією правил і звичаїв ведення війни.

"Зокрема використання хімічних засобів боротьби з заворушеннями як засобів ведення війни забороняє Конвенція про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення, а також Женевський протокол 1925 року про заборону застосування на війні задушливих, отруйних або інших подібних газів та бактеріологічних засобів", — підкреслили в ДПСУ.

Нагадаємо, в Великій Новосілці Донецької області російсько-окупаційні війська застосовують фосфорні снаряди, які заборонені міжнародними документами.

У центрі уваги