12.11.2022
11:30

Гуменюк розповіла про трофейну техніку, захоплену ЗСУ на півдні, та "пастки" окупантів

На звільнених територіях півдня Збройні сили України захопили російські танки, артилерію та іншу техніку, яку окупантам не вдалося переправити через Дніпро під час відступу.

Про це в ефірі національного телемарафону повідомила керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк.

"Техніка є (покинута окупантами - ред.). Вона розосереджена. Основну масу вони намагалися евакуювати і переміщували навіть тими альтернативними переправами, які для цього не передбачені. Нашими підрозділами зафіксовані покинуті і артилерійські установки, і танки, і бронемашини. По полях збираємо те, що є, що придатне – обов'язково повернемо вже як снаряди у зворотний бік", - розповіла Гуменюк.

Крім того, вона додала, що є багато замінованих територій та "пасток", які залишили росіяни, зокрема розтяжок. Тому повертатися на деокуповані території поки небезпечно для цивільних.

"Повертатися поки зарано. Окупанти під час відступу мінували об'єкти критичної інфраструктури, припиняли електропостачання, обривали водогони та газопроводи, погіршували ситуацію з теплопостачанням. Тому дуже багато комунікацій пошкоджено. Відновлювати їх під обстрілами дуже складно. Рекомендуємо утриматися від повернення", - зазначила Гуменюк.

Нагадаємо, голова Миколаївської ОВА Віталій Кім просить переселенців з нещодавно звільнених сіл і селищ відкласти своє повернення додому.

 

У центрі уваги