08.11.2022
13:53

Конфісковував у селян обладнання та годував росіян: у Київській області затримали фермера-колаборанта

На Київщині правоохоронці встановили фермера-колаборанта, який співпрацював з російськими загарбниками під час тимчасової окупації частини регіону. Він постачав їм продовольство та передавав конфісковане у селян господарське обладнання.

Про це повідомляє СБУ.

"Фермер Поліської територіальної громади Вишгородського району підтримував російських загарбників, які окупували місцеві населені пункти. Щоб налагодити контакт з окупантами, колаборант постачав їм оптові партії продовольчих товарів зі своєї тваринницької ферми. Для транспортування продукції "конфіскував" в односельчанина вантажний автомобіль. У разі відмови віддати вантажівку, погрожував потерпілому "заявити" на нього до місцевої окупаційної адміністрації", - йдеться в повідомленні.

До того ж, фермер, "прикриваючись" своїми зв’язками з окупантами, примусово забирав у селян акумулятори, водонасосні станції, генератори, бензопили та інше господарське обладнання, яке потім передавав росіянам.

При цьому після втечі росіян чоловік залишився в одному із селищ та сподівався уникнути правосуддя.

Наразі співробітники СБУ повідомили чоловіку про підозру за ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу.

Нагадаємо, по дорозі до столиці прикордонникам вдалося затримати двох «засланих козачків» від Росії. В телефонах чоловіків знайшли чимало компроментуючих матеріалів.

 

У центрі уваги