05.11.2022
12:48

Збили всі: вночі ударів дронів-камікадзе по Миколаївщині не було - Кім

Оксана Орсач

Ввечері 4 листопада сили оборони збили всі запущені на територію Миколаївської області іранські дрони-камікадзе «Шахід». 

Про це повідомив голова ОВА Віталій Кім, передає Центр журналістських розслідувань.

Нагадаємо, що над регіоном збили 6 ворожих БПЛА, всього над Україною - 11. Збільшення кількості збитих ворожих дронів очільник Миколаївської ОВА пояснює тим, що військові зрозуміли, як ефективно протидіяти такій зброї.

"Ми не стоїмо на місці, всі навчаються по ходу війни і всі розібралися, як треба працювати з "Шахідами", - сказав Кім.

Крім цього останнім часом зменшилася кількість запусків росіянами дронів-камікадзе - можливо, припускає Віталій Кім, закінчується одна з партій, поставлених Іраном в РФ. 

"Щодо інших типів зброї, то наша розвідка працює. У нас є гіпотетична інформація, що окупанти можуть мати додаткову зброю - вже розробляється протидія їй, як будемо реагувати", - додав голова ОВА.

Раніше окупанти спрямовували дрони-камікадзе по енергосистемі Миколаївщини. Напередодні похололодання область вже закупила частину дров для господарств, які внаслідок атак окупантів залишилися без тепло- та електропостачання. Без електрики лишаються близько 28 тисяч абонентів разом з окупованими територіями. 

Дрова видають невеликими партіями.

"Ми додатково закуповуємо ще, нарощуємо на складах і видаємо дрова по ходу. Є певна норма їх витрати на людину чи на оселю, тому ми видаємо з запасом, щоб люди могли певний час прожити в теплі. Ми не можемо на три місяці видати одній особі, а потім комусь не вистачить", - заявив Кім. 

Нагадаємо, у Миколаєві через солону воду кількість поривів та аварій на водогоні збільшилася у 20 разів.

У центрі уваги