04.11.2022
15:11

Верховна Рада ухвалила порядок бронювання військовозобов'язаних: кого це стосується

У п'ятницю, 4 листопада, Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №7687, який дозволяє бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час. Відповідний документ підтримали 290 парламентаріїв.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Законом визначено умови, за яких військовозобов’язані,які працюють в органах державної влади, інших державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, підлягають бронюванню.

Крім того, перелік військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації та які можуть бути призвані на неї за їхньою згодою, доповнено. Тепер сюди відносяться військовозобов’язані, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями.

Бронюванню не підлягають військовозобов’язані, які працюють:

- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;

- на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);

- на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;

- на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення таких підприємств, установ і організацій як критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, встановлюється Кабінетом міністрів України.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 8008 щодо захисту фінансової системи від дій держави, яка здійснює збройну агресію проти України. Доркумент у цілому підтримали 316 нардепів.

У центрі уваги