02.11.2022
16:30

Велика Британія ввела санкції проти ще чотирьох олігархів із РФ: хто вони

Велика Британія запровадила санкції проти чотирьох російських металургійних та нафтохімічних магнатів, які фінансують війну РФ проти України.

Про це повідомляється на офіційному сайті британського уряду.

Так, санкції запровадили щодо двох партнерів відомого російського олігарха Романа Абрамовича - Олександра Абрамова та Олександра Фролова. Вони мають великі пакети акцій російського виробника сталі Evraz.

Активи олігархів у Великій Британії були заморожені, оскільки вони фінансували військову машину глави Кремля Володимира Путіна. Капітал Абрамова оцінюється в 4,1 млрд фунтів стерлінгів, а Фролова - 1,7 млрд. Також їх інвестиції в нерухомість у Великобританії становлять близько 100 млн фунтів стерлінгів.

Крім того, до списку санкцій внесли бізнесменів Айрата Шаймієва та Альберта Шигабутдінова. Їх капітал оцінюють у 902 та 977 млн фунтів стерлінгів відповідно.

Шаймієв є гендиректором компанії "Тататодор", що займається будівництвом та утриманням доріг у Росії. Шигабутдінов володіє групою компаній "ТАІФ", які працюють у сфері енергетики, фінансових послуг та інформаційних комунікацій.

Чотирьом російським олігархам заборонили в'їжджати до Великобританії або перебуває на її території. На їхні літаки та човни накладено обмеження на посадку в Британії або швартування у британських портах, а їх активи заморожені.

Нагадаємо, на початку минулого жовтня в Україні заарештували активи російського олігарха Михайла Фрідмана, сума яких сягає 2 мільярди гривень.

 

У центрі уваги