31.10.2022
18:27

Насірова відправили у СІЗО - зможе вийти після внесення застави у 523 млн грн

Суд відправив колишнього голову Державної фіскальної служби Романа Насірова під варту до 17 грудня з альтернативою внесення застави у розмірі 523,2 млн грн.

Про це стало відомо з відеотрансляції розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу Насірову Вищим антикорупційним судом.

Якщо заставу буде внесено, Насірова випустять з СІЗО під зобов'язання: прибувати на першу вимогу; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання; утримуватися від спілкування з підозрюваним олігархом Олегом Бахматюком та іншими особами, визначеними в ухвалі; здати на зберігання закордонні паспорти, службовий паспорт та інші документи для виїзду за кордон, а також носити електронний браслет.

Раніше, 18 жовтня, детективи Національного антикорупційного бюро оголосили про підозру в одержанні 722 млн гривень неправомірної вигоди колишньому голові Державної фіскальної служби та його раднику.

Нагадаємо, на початку березня 2017 року суд арештував Насірова з можливістю застави в 100 мільйонів гривень, яку внесли його дружина і тесть. Після цього відсторонений голова ДФС вийшов із СІЗО. 15 лютого Насіров попросив Окружний адміністративний суд Києва поновити його на посаді голови Державної фіскальної служби.

За даними слідства, Насіров причетний до так званої «газової схеми Онищенка» і впродовж 2015 року ухвалив низку «безпідставних і незаконних рішень» про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у схемі компаній на загальну суму понад мільярд гривень. Слідство вважає, що такими рішеннями державі завдано збитків на суму майже 2 мільярди гривень.

У центрі уваги