31.10.2022
09:41

Британські розвідники: мобілізованих росіян кидають на фронт із автоматами середини ХХ століття

Російських мобілізованих відправляють на фронт без зброї чи з автоматами 1950-х років. Багато з них непридатні для використання через погане зберігання.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

"З середини жовтня Росія направила на лінію фронту в Україні кілька тисяч нещодавно мобілізованих резервістів. У багатьох випадках вони погано забезпечені. У вересні російські офіцери були стурбовані тим, що деякі недавно мобілізовані резервісти прибувають до України без зброї", - йдеться в повідомленні.

Фотографії з відкритих джерел показують, що ті автомати, які були видані мобілізованим резервістам, зазвичай є АКМ, зброя, вперше представлена в 1959 році.

За даними британської розвідки, багато з них, ймовірно, перебувають у майже непридатному для використання стані через погане зберігання. АКМ стріляє патронами калібру 7,62 мм, тоді як регулярні бойові частини Росії переважно озброєні автоматами АК-74М чи АК-12 калібру 5,45 мм.

"Інтеграція резервістів з контрактниками та ветеранами бойових дій в Україні означатиме, що російським логістам доведеться доставляти на передові позиції два типи боєприпасів для стрілецької зброї, а не один. Це, ймовірно, ще більше ускладнить і так перевантажену логістичну систему Росії", - вважають у Міноборони Британії.

Раніше в Міноборони Британії повідомили, що Росія, ймовірно, посилила деякі зі своїх підрозділів на захід від Дніпра мобілізованими через вкрай низький рівень комплектування. У вересні 2022 року російські офіцери повідомляли, що деякі роти на Херсонському напрямку складаються з шести-восьми осіб за норми 100 осіб.

 

У центрі уваги