29.10.2022
12:10

У Мінсоцполітики пояснили переселенцям, як не втрати щомісячну допомогу від держави

При зміні місця фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи необхідно стати на облік за новим місцем. Це потрібно, щоб не втратити щомісячну державну допомогу.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Як розповіли в пресслужбі відомства, ВПО повідомляють орган соціального захисту населення про переміщення на інше місце проживання або про повернення до постійного місця проживання.

"Для продовження виплат особам, які мають на це право, орган соціального захисту населення за новим місцем проживання робить запит до відповідного органу за попереднім місцем проживання", - йдеться в повідомленні.

Факт проживання/перебування ВПО за фактичним місцем вибірково перевіряється територіальними органами Національної соціальної сервісної служби України. За відсутності ВПО за фактичним місцем проживання/перебування посадова особа територіального органу Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті і залишає ВПО повідомлення про необхідність протягом 10 календарних днів прибути до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації, йдеться в роз’ясненні.

У разі коли ВПО протягом 10 календарних днів не прибула до органу соціального захисту населення, орган соціального захисту населення приймає рішення про припинення надання допомоги на проживання з наступного місяця.

"Поновлюється виплата щомісячної державної допомоги ВПО, коли особа, яка має право на таку виплату, стає на облік ВПО за місцем фактичного проживання", - повідомили в прес-службі.

Нагадаємо, значна частина пенсіонерів, які жили на правобережній частині Херсонської області, а під час оголошеної російськими окупантами «евакуації» виїхали на територію окупованого Криму або в Росію, не зможуть отримувати свої виплати.

 

У центрі уваги