19.10.2022
18:19

Українці на чолі із Зеленським отримали головну нагороду Євросоюзу в області прав людини

Премію імені Андрія Сахарова «За свободу думки» у 2022 році отримав український народ та його обрані лідери, зокрема і президент Володимир Зеленський. Премія Сахарова - головна нагорода Євросоюзу в області прав людини.

Про це повідомила очільник Європарламенту Роберта Мецола під час виступу. 

— Вони відстоюють те, у що вірять. Борються за наші цінності. Захищають демократію, свободу та верховенство права. Ризикують життям заради нас, — зазначила вона.

Офіційно, премію Сахарова отримав «хоробрий український народ в особі свого президента, обраних лідерів і громадянського суспільства». У номінації, серед інших, згадуються Державна служба України з надзвичайних ситуацій; Юлія Паєвська, засновниця евакуаційної медичної групи "Ангели Тайри"; правозахисниця Олександра Матвійчук, чия організація "Центр громадянських свобод" отримала цього року Нобелівську премію миру; Рух цивільного опору "Жовта стрічка"; Іван Федоров, мер тимчасово окупованого Мелітополя.

Окрім українців та їхніх лідерів, серед номінантів також був засновник Wikileaks Джуліан Ассанж та колумбійська Комісія зі встановлення істини, яка займалася національним примиренням та врегулюванням завершення громадянської війни в країні.

Нагадаємо, у Миколаєві анонсували створення регіонального відділення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими на півдні України.

У центрі уваги