17.10.2022
18:12

"Полювали" на учасників АТО та проводили "зачистки" місцевого населення: на Харківщині затримали диверсантів РФ

Правоохоронці затримали учасників ворожих диверсійсьних груп, які під час тимчасової окупації Ізюмського району Харківської області проводили "зачистки" місцевих жителів, а також знущалися над українцями, які брали участь у Антитерористичній операції.

Про це повідомляє Служюа безпеки України.

"Працівники СБУ провели масштабну роботу із бойовиками приватних військових компаній Росії, яких свзяли у полон під час бойової операції минулого тижня", - йдеться в повідомленні.

Правоохоронці встановили, що перебуваючи на території Ізюмського району, окупанти проводили так звані "зачистки" місцевого населення та "полювали" на учасників АТО.

За даними спецслужби, двоє учасників російської ДРГ - військовослужбовці 16 окремої бригади спеціального призначення російського ГРУ, а ще двоє - найманці ПВК.

Повідомляється, що на початку вересня 2022 року на території тимчасово окупованої Борової ця ДРГ викрадала місцевих мешканців, які брали участь у проведенні АТО.

"За даними слідства, всіх викрадених чоловіків поміщали у триметрову земляну яму і утримували зв’язаними без води та харчування. Над затриманими жорстоко знущалися, погрожували убивством та били. Окупанти проводили допити і намагалися погрозами і тортурами вибити інформацію про інших патріотично налаштованих жителів регіону", - розповіли в СБУ.

Росіянам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу (порушення законів та звичаїв війни) за ці та інші факти їхніх звірств.

Нагадаємо, в Харківській області українські поліцейські виявили 18 місць, де росіяни катували українців.

У центрі уваги