16.10.2022
17:54

Військова допомога Україні: Франція має намір передати системи ППО Crotale

Валада Франції пообіцяла направити до України системи протиповітряної оборони Crotale для захисту українських міст.

Про це заявив міністр оборони країни Себастьєн Лекорню, передає Associated Press.

Так, за його словами, Франція готує відправити зенітно-ракетні батареї Crotale, які "будуть особливо корисні при повітряних бомбардуваннях і проти них".

Як відзначив міністр, загалом країна має 12 таких батарей, однак він не уточнив, скільки з них будуть направлені до України. Він зауважив, що ціль полягає у тому, аби Київ зміг розгорнути ППО протягом двох місяців, включаючи час на навчання військових користуванню системами.

Лекорню також відзначив, що Франція створила фонд у розмірі 100 мільйонів євро, "який українці можуть використати для покупки того, що вони хочуть, за умови, що постачальником є ​​Франція".

Глава Міноборони додав, що французька фірма, яка постачатиме понтонні мости стала одним з перших одержувачів українських замовлень.

Додамо, що Франція вже поставила 18 артилерійських знарядь Caesar й наразі веде переговори про поставку ще шести. Також Париж почав вивчати запит від Києва щодо поставок наземного ракетного озброєння.

Раніше повідомлялося, що Франція прийме на навчання до 2000 українських військовослужбовців у рамках нової спільної навчальної місії Європейського Союзу.

У центрі уваги