16.10.2022
15:31

Територія Запорізької АЕС замінована, росіяни б'ють і катують співробітників - "Енергоатом"

Російсько-окупаційні війська мінують територію навколо Запорізької атомної електростанції, а співробітники піддаються катуванню.

Про це повідомляє Telegram-канал "Bild на русском".

Так, за словами голови української атомної енергетичної компанії Петра Котіна, територія станції замінована, а в будівлі реактора існує ризик загоряння. Росіян пошкодили адміністративний корпус, навчальний центр, реактор і головний трансформатор одного з блоків.

Як відзначив голова "Енергоатому", також на станції розташовано багато військової техніки росіян, а в деяких з вантажівок можуть бути вибухівки, що, зі свого боку, посилює небезпеку загорання.

"Росіяни створили підставну компанію в Москві і призначили директором АЕС свою людину. Прямо зараз вони намагаються змусити співробітників підприємства підписати трудові контракти з Росією, відповідно до яких вони будуть переведені з українського агентства з атомної енергії "Енергоатом" у російський "Росатом". Усі ці дії незаконні. У персоналу є вибір: або підписати цей контракт, або зазнати побиття або тортур", - повідомив Котін.

Також він додав, що наразі у полоні росіян перебувають близько 100 співробітників. Один із них загинув.

Раніше гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі після переговорів з Україною та Росією повідомив про прогрес у створенні захисної зони для Запорізької АЕС.

У центрі уваги