16.10.2022
14:11

Як уберегтися від іранських дронів-камікадзе Shahed: поради від Мінреінтеграції

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України дали поради, як уберегтись від дронів-камікадзе Shahed.

Про це повідомляє пресслужба відомства в Telegram.

"Чималої шкоди об’єктам нашої критичної інфраструктури завдають ворожі ударні безпілотні літальні апарати (БПЛА). Значну небезпеку вони становлять і для цивільних: дрони-камікадзе можуть нести кілька десятків кілограмів вибухівки та при влучанні створюють потужну ударну хвилю. На щастя, більшість ворожих БПЛА нашій ППО вдається збити, але власна безпека понад усе", - йдеться у повідомленні.

Так, Мінреінтеграції зібрало поради про те, як розпізнати БПЛА та уберегтися від цієї зброї. Зокрема двигун дрона-камікадзе гучний. При наближенні у повітрі чутно звук, схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопили.

"Зачувши подібний звук, намагайтесь потрапити у спеціальне обладнане укриття. Користуйтесь підвалами, цокольними поверхами будинків, підземними паркінгами, переходами або дотримуйтесь правила "двох стін", - зазначили в Мінреінтеграції.

Також не варто залишатись у транспорті. Слід вийти, відбігти якомога далі від дороги і там знайти можливе укриття.

Місця для укриття потрібно обирати якомога далі від військових стратегічних об’єктів та адміністративних установ.

"Не ховайтесь у під’їздах, під арками на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій тощо", - наголосили у Мінреінтеграції.

Нагадаємо, Збройні сили України на південній ділянці фронту вже мають здобуток у 116 збитих дронів проти 34 влучань.

У центрі уваги