15.10.2022
19:57

Балерини московського Великого театру залишилися без пуантів: через санкції потрібного взуття в РФ немає

Генеральний директор державного академічного Великого театру Росії Володимир Урін заявив, що через санкції проти РФ балерини не можуть отримати нові пуанти. Про це повідомляє портал News.ru.

За його словами, взуття для танцівниць купувалося тільки за кордоном, і зараз настав час закупівель нових партій пуантів, а це неможливо.

На розширеній нараді в Державній Думі РФ з питань імпортозаміщення в культурі Урін заявив, що підконтрольна йому установа поки не може відмовитися від іноземних товарів, оскільки в Росії не налагоджено виробництво якісного взуття для балету, а "організувати імпортозаміщення за один рік" не можна.

"Зараз ми занурені в процедуру за кожною позицією. Ми відправляємо ці заяви до Мінпромторгу, і в результаті процес затягується на тривалий час. Приміром, відправили прохання дати нам дозвіл придбати партію відомого балетного взуття, оскільки в Росії немає якісного балетного взуття, ми його не виготовляємо. Через три місяці після направлення запиту ми отримали відмову. Ми не можемо придбати необхідне театру взуття, балерини залишилися без взуття", - цитує портал Уріна.

В соцмережах кепкують, що таким чином влада РФ намагається відтягнути показ "Лебединого озера", яким за радянських часів в телевізійній трансляцію відзначали траур за загиблими керівниками КПРС. 

Повідомляється також, що раніше Великий театр скасував прем'єру двох опер режисера Олександра Молочнікова для нового сезону через те, що Молочніков відкрито виступив із засудженням так званої "спецоперації" в Україні.

Нагадаємо, у Росії через санкції закінчується мікроелектроніка для військової промисловості, впевнені в Мінфіні США.

 

У центрі уваги