15.10.2022
14:18

"Лелека" плюс Excalibur: ЗСУ знищили високоточним снарядом ворожу техніку на Херсонському напрямку

Українські військові на Херсонському напрямку знищили високоточним реактивним снарядом  ворожу техніку, знайдену вітчизняним БПЛА.

Відео опублікували на фейсбук-сторінці благодійного фонду "Повернись живим".

Спочатку аеророзвідники за допомогою безпілотника "Лелека-100" знайшли техніку окупантів, а  артилеристи знищили її одним потужним ударом.

"Працювали високоточним керованим снарядом M982 Excalibur калібру 155 мм. Вести ним вогонь можна з будь-якої сучасної артилерійської системи стандарту НАТО. Наприклад, з американської гаубиці M777 чи французької CAESAR", - йдеться в повідомленні.

Excalibur вражає об’єкти на відстані до 70 км. Має супутникову навігацію, а отже для влучного пострілу ціль не треба підсвічувати лазером. Необхідно лише знати її координати. Їх розвідують, зокрема, із допомогою безпілотників "Лелека-100". Такий БПЛА-комплекс складається з двох літаків та наземної станції. Коригує артилерійські удари на глибину до 50 км.

Нагадаємо, Еxcalibur – високоточний керований снаряд збільшеної дальності, має GPS-наведення. Вартість одиниці – до $70 000. Використовуються для артилерії "натовського" 155 мм калібру, здатні вражати цілі на відстані 35+ км. На випробуваннях 2020 року за допомогою Excalibur вдалося вразити ціль на відстані 70 км. Однак, тоді використовувалася новітня гаубиця ERCA.

США ще у серпні передали Україні високоточні далекобійні снаряди Excalibur. 

Нагадаємо, у США готують новий пакет військової допомоги Україні на 1 млрд доларів.

У центрі уваги