14.10.2022
16:32

Роботу енергосистеми стабілізовано, проте варто зменшити споживання електрики у пікові години - Шмигаль

Українська енергосистема уже стабілізована, однак українцям варто зменшити споживання у пікові години через зниження пропускної спроможності електромереж.

Про це під час засідання уряду 14 жовтня повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Учора (13 жовтня - ред.) нам вдалося стабілізувати електропостачання по всій країні після атаки російських терористів 10-12 жовтня на нашу енергетичну інфраструктуру. Графік примусових обмежень споживачів учора вже не застосовувався", - сказав Шмигаль.

Він наголосив, що зараз енергосистема працює стабільно, однак пропускна спроможність магістральних енергетичних мереж знижена через численні руйнування в результаті ракетних обстрілів. За словами Шмигаля, енергетикам потрібен час для відновлення надійності енергопостачання споживачів.

"Впродовж цього часу критично необхідно знижувати навантаження на мережі для уникнення аварій. Тому актуальним залишається заклик добровільно зменшити споживання протягом дня та особливо у ранковий і вечірній піки споживання", - зазначив очільник уряду.

Нагадаємо, в Києві та Київській області, Черкаській, Чернігівській областях, а також у Житомирі введений графік аварійного відключення споживачів від енергопостачання.

У центрі уваги