06.10.2022
17:20

Пропагандисти видають знищення окупантських казарм в Херсоні за «руйнування виключно мирного об’єкту»

Марія Острожна, Центр журналістських розслідувань

Херсонські пропагандистські медіа, які працюють на російських окупантів, в своїх повідомленнях видають захоплений окупантами і перетворений на казарми інтернат ім. Т. Шевченка за «виключно мирний об’єкт» при тому, що будівля освітньої установи використовувалася як казарми.

Зокрема, створений окупантами телеканал «Таврія» в сюжеті про удар по інтернату стверджував, що «російських солдатів та військових об’єктів поблизу навчального закладу не було. Українські військові зруйнували суто мирний об’єкт».

Але місцеві мешканці казали, що пропагандистів російські військові пустили знімати наслідки обстрілу лише після того, як звідти виїхали кілька тентованих вантажних авто.

Зняті пропагандистами кадри носять яскраво виражений маніпулятивний характер, бо на них – приміщення, які, скоріше за все, не використовувалися окупантами, і там залишилися шкільні меблі та інший інвентар, який використовувався під час навчального процесу.

Проте херсонці казали, що з весни бачили на території школи-інтернату чимало російських військових і техніки, територія посилено охоронялася.

Відомо, що нещодавно в казарми, на які загарбники перетворили будівлі інтернату, привезли поповнення, яке окупанти планували відправити на Нову Каховку і в Бериславський район.

Нагадаємо, удар по інтернату завданий 6 жовтні о 4 годині ранку.

У центрі уваги