06.10.2022
14:51

Для підготовки до зими: США виділять Україні 55 мільйонів доларів

У четвер, 6 жовтня, до України з офіційним візитом прибула голова Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Павер. Вона заявила, що USAID надасть 55 млн доларів, аби допомогти Україні підготуватися до зими на тлі війни, розв'язаної Російською Федерацією.

Про це повідомляється в офіційному пресрелізі Агентства.

"Ця допомога забезпечить ремонт і технічне обслуговування труб та іншого обладнання, необхідного для опалення домівок, лікарень, шкіл і підприємств по всій Україні. Нову допомогу USAID безпосередньо отримають до семи мільйонів українців у 19 регіонах. USAID також забезпечить генераторами електроенергії та альтернативними джерелами палива лікарні, центри для внутрішньо переміщених осіб та притулки для соціально незахищених громадян, допомагаючи забезпечити українцям доступ до теплого житла взимку", - йдеться у заяві.

Зазначається, що допомога буде насамперед націлена на регіони України, які були спустошені війною Путіна, включаючи Чернігівську, Харківську, Київську, Миколаївську, Одеську, Запорізьку та Житомирську області",

Нове фінансування надається на додаток до допомоги USAID енергетичному сектору України з початку повномасштабного вторгнення РФ та допоможе Україні забезпечити постійне постачання опалення та гарячої води своїм громадянам, кажуть в USAID.

Допомога надається в рамках Проєкту енергетичної безпеки USAID.

Нагдаємо, Сполучені Штати висловили готовність підтримувати фінансову систему України щомісячною допомогою у розмірі 1,5 мільярда доларів під час повномасштабної війни проти Росії, і підштовхують своїх європейських союзників до виділення аналогічних сум.

У центрі уваги