05.10.2022
15:40

Нардепу Кузьміну заочно оголосили підозру у держзраді

За матеріалами Державного бюро розслідування в.о. генерального прокурора повідомив про підозру у державній зраді народному депутату від партії ОПЗЖ Ренату Кузьміну. 

Про це повідомило ДБР.

В межах досудового розслідування працівники ДБР встановили, що депутат напередодні та після початку повномасштабного вторгнення рф розміщував у ЗМІ пропагандистські матеріали на шкоду Україні.

Зокрема, починаючи з березня 2021 року та після повномасштабного вторгнення Росії до України Ренат Кузьмін озвучував у своїх виступах, повідомленнях у соціальних мережах та на власному сайті інформацію, яка мала пропагандистський характер.

Їх метою було формування у суспільстві антиукраїнського настрою та інформаційного впливу для шкоди суверенітету, територіальній цілісності, недоторканості та безпеці держави, зазначають у бюро.

Вказано, що на теперішній час встановлюється місцезнаходження Кузьміна, зокрема проведено понад 10 одночасних обшуків за місцями його можливого перебування.

Довідка. За часів Януковича Кузьмін був заступником генерального прокурора України, та заступником секретаря СНБО. Під його керівництвом були відправлені під суд  політичні опоненти Януковича – Юрій Луценко та Юлія Тимошенко. В 2014 році Кузьміна оголошували в розшук за незаконне затримання Луценко в 2010 році. Крім того, Кузьміна підозрювали у відмиванні грошей. В 2019 році його зняли з розшуку.

Нагадаємо, раніше про підозру в держраді повідомили нардепу Іллі Ківі. Також повідомлялося, що НАБУ знайшло в нардепа Деркача "шпигунську" ручку з відеокамерою.

У центрі уваги