05.10.2022
13:58

Просто бізнес: "Газпром" надав Угорщині відстрочку на три роки платежів на 1,9 млрд євро

Угорщина отримала від "Газпрому" відстрочку для платежів у розмірі 1,9 мільярда євро за енергоресурси цього опалювального сезону. 

Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела, ознайомлені з цим питанням, пише "Європейська правда".

Угорщина оголосила у понеділок про трирічну відстрочку від "Газпрому" за платежами, які підлягають сплаті у найближчі пів року. Проте Будапешт не розкрив умов угоди.

Джерела агентства надали деталі домовленості Угорщини з "Газпромом".

У перший рік Угорщина заплатить 20% від суми платежу, який буде відтерміновано, а згодом сплачуватиме по 40% у наступні два роки, за словами двох джерел. Відстрочка платежу буде проведена під 3,5%.

Агентство пише, що у зимовий період 2022/23 року Будапешт без урахування відстрочки, ймовірно, маєїв би заплатити за російський газ 4 млрд євро.

Чиновники в Будапешті заявили, що граничної суми відкладеного платежу не існує  і вона може збільшитися зі зростанням ринкових цін на природний газ. 

Зростання цін на енергоносії посилює стурбованість станом економіки Угорщини у той час, коли мільярди євро, виділені ЄС, залишаються заблокованими через побоювання блоку з приводу корупції за прем'єр-міністра Віктора Орбана.

Нагадаємо, "Газпром" з 1 вересня постачає в Угорщину природного газу через Сербію на 5,8 млн кубометрів на добу більше, ніж передбачено довгостроковим контрактом 2021 року.

Як відомо, уряд Орбана займає послідовно критичну позицію щодо санкцій ЄС проти Росії. Також Угорщина відмовляється надвати згоду на включення в НАТО Швеції та Фінляндії. 

У центрі уваги