30.09.2022
18:28

Відбулося термінове засідання Ради нацбезпеки та оборони: деталі

У п'ятницю, 30 вересня, Рада національної безпеки і оборони провела засідання під головуванням президента України Володимира Зеленського.

Про це повідомляє Офіс президента.

"Члени РНБО розглянули питання про чергові спроби анексії території України та ескалацію збройної агресії з боку Російської Федерації. Було заслухано інформацію голови Служби зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка, в. о. голови СБУ Василя Малюка та начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирила Буданова. Учасники засідання обговорили шляхи протидії спробам країни-агресора анексувати українські території", - йдеться в повідомленні.

Голови обласних військових адміністрацій Донецької, Луганської та Херсонської областей Павло Кириленко, Сергій Гайдай та Ярослав Янушевич, а також постійний представник президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева поінформували учасників засідання про так зване голосування, яке проводила Росія на тимчасово окупованих територіях України.

"Наголошувалося, що під час фейкових референдумів відбувалися численні порушення та маніпуляції зі списками виборців", - зазначається у повідомленні.

Також було обговорено заходи, які необхідно вжити з метою забезпечення колективної безпеки євроатлантичного простору та України. Зокрема, це зміцнення та розширення міжнародної коаліції на підтримку України, збільшення військово-технічної допомоги, посилення санкційного тиску на Росію, впровадження пропозицій щодо безпеки на міжнародній арені, активізація стратегії ядерного стримування Росії з боку країн євроатлантичного простору, а також протидія гібридним загрозам, спричиненим РФ.

Нагадаємо, 30 вересня президент Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, під час якого було розглянуто план подальшої деокупації територій України.

У центрі уваги