29.09.2022
11:29

У Білорусі розмістять 20 тисяч мобілізованих росіян

У Білорусі планують розмістити 20 тисяч мобілізованих із Росії. Тут вже готують місця для їхнього розміщення. Про це розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр із посиланням на Головне управління розвідки:

"Вони мають поповнити дислоковані в Білорусі підрозділи ЗС РФ. В результаті поповнення, співвідношення «досвідчених» та «молодих» військових має скласти 1 до 5. Для розміщення планується використати існуючі військові фонди, а також цивільні приміщення і будівлі. Під ці потреби передають склади, ангари та інші приміщення покинутих сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств. Відповідні вказівки було надано Збройним силам РБ та місцевим радам".

Після збільшення штату підрозділи використовуватимуть російську військову техніку зі складів на території Білорусі. Також планується посилення за рахунок техніки та озброєння, знятих зі зберігання на території РФ. Брак техніки для перевезення особового складу окупаційних військ планується поповнити за рахунок мобілізації цивільних вантажних та легкових автомобілів.

"Також влада Білорусі дала вказівку правоохоронним органам сприяти представникам Збройних сил Росії у мобілізації російських громадян, які нещодавно заїхали на територію країни", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, росіяни тікають від мобілізації, яку президент країни Володимир Путін оголосив 21 вересня. У британській розвідці вважають, що від 21 вересня з Росії втекло вже більше людей, ніж було в угрупованні російських військ на початку повтомасштабного нападу на Україну.

У центрі уваги