27.09.2022
11:29

"День активних бойових дій дорівнює місяцю розмінування", - сапери розміновують звільнену Харківщину

Сапери розміновують звільнену Харківську область. Інженери Національної гвардії знешкодили вже більше тисячі одиниць вибухонебезпечних предметів.

Про ситуацію на півночі Харківської область розповіли у Східному оперативно-територіальне об'єднання Національної гвардії.

Тут кажуть, що працюють на території Золочівського, Дергачівського та Харківського районів, які два тижні тому були звільнені від російських окупаційних військ.

Серед найбільш замінованих населених пунктів — Макарове, Турове, Дементіївка, Уди та Гоптівка. Були знешкоджені такі вибухонебезпечні предмети, як касетні боєприпаси РСЗВ "Смерч" та "Ураган", артилерійські снаряди, постріли для гранатометів, ручні гранати, протипіхотні та протитанкові міни.

"Сапери працюють на безпечній дистанції один від одного – це 50-100 метрів. У залежності від забруднення місцевості на розмінування території спеціаліст витрачає стільки часу, скільки йому необхідно – 100 метрів він може пройти як за 10 хвилин, так і за годину-дві", – розповів командир групи розмінування нацгвардієць "Тротил".

Зараз сапери зосередились на розмінуванні доріг, узбіч, житлових будинків, державних та громадських установ, шкіл та дитячих садків. І кажуть, що окупанти широко застосовують різноманітні боєприпаси та способи мінування, зневажаючи положення Женевської конвенції.

"Перед тим, як заїхати в деокупований населений пункт, ми проводимо інженерну розвідку. У Козачій Лопані противником були заміновані цивільні житлові будинки та вулиці, майже під кожною подушкою були знайдені закладені ручні гранати. Протитанкові міни ТМ-62 противник комбінує, замість стандартного підривника з протипіхотними мінами, де сила спрацювання 8-25 кілограмів. Під час розмінування Макарівської школи загинув сапер з моєї групи. Вона була замінована повністю – двері, вікна, навчальні класи, дитячий майданчик", – пояснює «Тротил».

Міни, нерозірвані снаряди та вибухові пристрої становлять небезпеку для мирних жителів, проте часто цивільні ігнорують попереджувальні знаки та підриваються, оскільки їдуть на свій страх та ризик через заміновану місцевість, ґрунтовими дорогами, лісами та лісосмугами.

Інженери Нацгвардії на звільнених прикордонних територіях працюють спільно з підрозділами ДСНС та Збройних сил. За словами самих саперів, один день активних бойових дій дорівнює місяцю розмінування.

Нагадаємо, над Миколаївською областю ЗСУ збили три російські безпілотники.

У центрі уваги