22.09.2022
19:55

Забороняють виїжджати, примушують "голосувати" і підкуповують: росіяни посилили репресії напередодні псевдореферендумів

На тимчасово окупованих територіях України росіяни активізували роботу щодо підготовки та проведення так званого "референдуму".

Про це повідомлє Генштаб ЗСУ.

"У населених пунктах Херсонської області, представники російської окупаційної влади, під приводом якісного розподілу гуманітарної допомоги, намагаються отримати від місцевих жителів їх особисті дані", - йдеться у повідомленні.

В окупованому Старобільську Луганської області окупаційна влада заборонила місцевому населенню залишати місто у період з 23 по 27 вересня.

"Окупанти створюють озброєні групи для обходу помешкань та примусу людей брати участь у так званому "референдумі", - додали в Генштабі.

Наразі росіяни проводять підготовку для фільмування пропагандистськими ЗМІ сюжетів про таку собі "активну участь місцевих мешканців у голосуванні".

А на тимчасово захопленій території Запорізької області місцевим жителям за надання паспортних даних та отримання громадянства Російської Федерації обіцяють грошову винагороду і побутові прилади.

Нагадаємо, терористи з так званої "ДНР" мають намір задіяти дітей у голосуванні на псевдореферендумі щодо входження частини окупованого регіону до складу Росії. 

У центрі уваги