20.09.2022
16:34

Росіяни зможуть воювати мінімум до літа наступного року - розвідка

Росія зможе продовжувати війну з Україною щонайменше до літа наступного року.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим в інтерв'ю виданню Kyiv Post.

Так, він пояснив, що прогнози про можливі терміни закінчення війни ґрунтуються на статистиці: які угруповання діють на фронтах, запаси та резерви, зокрема запаси боєприпасів, а також кількість зброї української армії, здатність якої воювати сильно залежатиме від допомоги союзників.

"Також від чинних та подальших санкцій є ефект. На сьогоднішній день санкції дуже ефективно працюють проти військово-оборонного комплексу РФ. Насамперед санкції стосуються виробництва ракетного озброєння, і ми вже чітко бачимо результати", - зазначив він.

Речник ГУР додав, що розвідка постійно відслідковує виробництво в РФ нових ракет типу "Калібр" та "Іскандер".

"Санкції діють – але потенціалу Росії ще вистачить як мінімум до літа наступного року. Надалі все залежатиме від тих факторів, які я назвав, але ресурс РФ теж вичерпний. Ми постараємося завдати таких втрат, щоб ворог зрозумів, що подальші бойові дії стануть для нього крахом", – підсумував Скібіцький.

Оголошення загальної мобілізації в Росії буде значним ударом по режиму Путіна. Згідно з опитуванням, війну підтримують переважно росіяни старше 50 років, молодь йти воювати не хоче.

У центрі уваги