20.09.2022
12:55

Рада Євросоюзу затвердила надання Україні 5 млрд євро макрофінансової допомоги

У вівторок, 20 вересня, Рада Європейського Союзу прийняла рішення надати Україні додаткову макрофінансову допомогу у розмірі 5 млрд євро в терміновому порядку. Це останній етап процедури схвалення у Брюсселі.

Про це повідомляється на офіційному сайті Ради ЄС.

"Європейський Союз підтримує Україну. Ми виконуємо свої обіцянки та допомагаємо гарантувати, що Українська держава та її ключова інфраструктура можуть продовжувати функціонувати попри агресивну війну Росії. На наступних засіданнях Ecofin (Ради ЄС з економічних та фінансових питань – ред.) я буду наполягати на швидкому досягненні угоди щодо надання решти 3 мільярдів євро, для яких ми також повинні домовитися про розподіл цієї суми на позики та гранти", - заявив міністр фінансів головуючої в ЄС Чехії Збинек Станджура.

Зазначається, що цю макрофінансову допомогу в розмірі 5 мільярдів євро буде надано Україні у формі довгострокових позик на пільгових умовах.

Цей транш є вже другим в рамках реалізації запланованої макрофінансової допомоги Євросоюзу Україні на суму 9 мільярдів євро, про що було оголошено Європейською комісією 18 травня 2022 року та підтримано Європейською радою 23-24 червня.

Нагадаємо, днями Україна отримала 500 мільйонів євро невідкладної допомоги від Європейського інвестиційного банку. Це частина другого пакету екстрених заходів солідарності від ЄІБ на суму 1,59 млрд євро.

У центрі уваги